Kriolipoliza
NAJNOWSZA I NAJSKUTECZNIEJSZA TECHNOLOGIA BEZINWAZYJNEGO
USUWANIA TKANKI TŁUSZCZOWEJ.
Kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.
Badania wykazały, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może prowadzić do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkadzania skóry. Opracowano i opatentowano technologię leżącą u podstaw nieinwazyjnego zabiegu kriolipolizy.
Wynikiem zabiegu ma być redukcja tkanki tłuszczowej. Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą "kontrolowaną śmierć" i stopniowo eliminowane są z organizmu, za sprawą normalnych procesów metabolicznych organizmu, zbliżonych do eliminacji tłuszczu z żywności w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.
Jak to działa?
Przed zabiegiem:
W trakcie zabiegu:
Poprzez zassanie i zmrożenie fałdu tkanki tłuszczowej wprowadzamy do niej zimno w sposób selektywny i kontrolowany w celu uzyskania przez określony czas temperatury poniżej 10°C na poziomie komórek tłuszczowych.
Po zabiegu
1-2 dzień – początek procesu zapalnego. Pod wpływem niskiej temperatury, lipidy wypełniające komórki tłuszczowe ze stanu ciekłego, przechodzą w stały – ulegają krystalizacji, a zjawisku temu towarzyszy wzrost objętości komórki. Gdy błona komórki ulegnie uszkodzeniu w komórce ustają procesy życiowe.
2-7 dzień – intensywnie rozwija się zapalenie tkanki podskórnej
Maksimum procesu zapalnego następuje ok. 15 dni po zabiegu , gdy komórki tłuszczowe są otoczone przez limfocyty, histiocyty i inne komórki jednojądrzaste. W tym czasie komórki tłuszczowe rozpoczynają już proces stopniowej redukcji wielkości.
W okresie 15 do 30 dni po zabiegu ustępuje zapalenie, po którym zachodzi proces fagocytozy: makrofagi zaczynają otaczać i pochłaniać apoptozowe komórki tłuszczowe w celu ich stopniowej eliminacji z organizmu.
W rezultacie dochodzi do zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej.
Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega dwuetapowo:
bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopniowym uwalnianiem lipidów
pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.
Dla kogo kriolipoliza ?
Kriolipolizę szczególnie poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia nie mogą sobie poradzić z wałeczkami tłuszczu na brzuchu, udach czy biodrach. Zabieg jest najczęściej stosowany w czterech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder , górnej partii ud i ramionach. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nie jest to metoda do walki z otyłością.
Podczas zabiegu początkowo pojawia się uczucie silnego zmrożenia, miejscowe drętwienie. Po paru minutach zabieg staje się całkowicie nieodczuwalny. Klient może się zrelaksować, może też mieć wykonany inny zabieg.
Miejsca zabiegowego nie należy stymulować innymi zabiegami przez dwa tygodnie.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Przed zabiegiem…
Po zabiegu…
Częstotliwość:
W zależności od grubości tkanki tłuszczowej od 3 do 5 zabiegów co 6 tygodni.
Ostateczny efekt
Efekt redukcji tkanki tłuszczowej jest w pełni widoczny po upływie 2-3 miesięcy i co najważniejsze, zamrożone komórki tłuszczowe w 100 % zostają usunięte z organizmu i nie podlegają regeneracji.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowościami: |
|
![]() ![]() ![]() ![]() |
|
![]() ![]() ![]() |
![]() ![]() ![]() |
© 2014Studio Urody. Zakaz powielania i kopiowania w części lub w całości bez pisemnego zezwolenia. |