Laserowe zamykanie naczynek.
Mróz, wysoka temperatura, wiatr to najwięksi wrogowie cery naczynkowej.
W warunkach domowych do złuszczania naskórka polecam peeling enzymatyczny, który rozpuszcza obumarłe komórki. Nie polecam peelingu ze ścierającymi drobinkami, mogą dodatkowo podrażnić skórę, a zaczerwienienie będzie jeszcze bardziej widoczne.
Mając cerę naczyniową unikajmy alkoholu oraz ostrych, gorących potraw i napojów. Mogą one nasilić zaczerwienienie twarzy i rozszerzać naczynka.
To co jemy nie tylko wpływa na nasze samopoczucie , ale także na to jak wyglądamy. Spożywanie owoców bogatych w witaminę C (porzeczki, dzika róża, cytrusy) oraz witaminę K (szpinak, brokuły…) pomogą uszczelnić naczynia krwionośne w sposób naturalny.
Polecam także flawonoidy – naturalne substancje, które wzmacniają naczynia krwionośne i zmniejszają ich kruchość. Dodatkowo regulują krążenie i mają działanie przeciwzapalne.
Znajdują się m.in. w zielonej herbacie, rumianku, arnice górskiej i miłorzębie japońskim.
Cera naczynkowa jest szczególnie wrażliwa i skłonna do podrażnień. Codzienna pielęgnacja jest bardzo ważna. Dla uzyskania trwałej poprawy stanu skóry może okazać się niezbędna wizyta w gabinecie kosmetycznym.
Profesjonalna opieka to wiedza i doświadczenie o tym jak zadbać o Twoją skórę, a także najwyższej jakości kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjno – lecznicze.
Peeling kawitacyjny, sonoforeza pozwalają wniknąć aktywnym składnikom dużo głębiej w skórę, dając efekt wzmocnienia naczyń, regeneracji i poprawy stanu skóry.
Poważne zmiany na twarzy mogą być oznaką trądziku różowatego ( intensywny rumień), który wymaga pomocy lekarza dermatologa.
|